Ga naar de hoofdcontent Pijl naar rechts pictogram

Stagelopen in je eigen bedrijf

Stagelopen in je eigen bedrijf (SLIEB) maakt het voor studenten mogelijk om hun ArtEZ studie met hun eigen onderneming te combineren. Zo kunnen ze hun carrière als zelfstandig kunstenaar/ artiest/ vakman/performer/ontwerper al tijdens hun studie naar een hoger niveau brengen om hun toekomstdroom te verwezenlijken. Het stagelopen in je eigen bedrijf is een onderdeel van de Top Sport Regeling (TOR), een regeling die meerdere onderwijsinstellingen in Nederland al aanbieden en waarin studenten hun studie en het bedrijven van topsport combineren.

Stagelopen in je eigen bedrijf

In het kalenderjaar 2024 kunnen 10 ArtEZ studenten met geld uit de Kwaliteitsafspraken stage lopen in hun eigen bedrijf. Studenten krijgen hiermee de kans om al te gaan ondernemen, zonder tekort te schieten in de eisen die jullie als opleiding aan hen stellen.

Download hier de pdf met aanvullende informatie voor jou als docent en opleiding. De informatie voor de student is ook als los bestand te downloaden op de pagina ArtEZ Business Centre voor studenten onder SLIEB.

Het aanspreekpunt voor de opleiding is Andrew David, de coördinator van SLIEB. Wij gaan het proces en de opbrengsten monitoren en hopen boven water te krijgen of deze vorm van maatwerk iets oplevert voor de student en de opleiding. Bij vragen, mail Andrew.

Ter inspiratie, lees hier het verhaal van Joep van den Boom, student Media Music in Enschede die niet als een werknemer ergens stage wilde lopen maar zich tijdens zijn stage juist wilde focussen op zijn eigen bedrijf. En het verhaal van Bibi Anker van Comic Design, Zwolle, die net speelde met het idee om haar stage bij een tatoeëerder in te gaan vullen, toen onze mail binnenkwam over SLIEB. Het volgen van het  LevelUP!-programma bij Saxion tijdens haar stage én het bezig zijn met haar eigen bedrijfsdoelen past haar perfect.