Ga naar de hoofdcontent Pijl naar rechts pictogram

Bouw mee aan de toekomst van kunststudenten

  • Ondernemen

Ben jij bezig met ondernemerschap en wil je onze kunststudenten beter voorbereiden op hun stap naar de arbeidsmarkt? Heb je zin om hierover van gedachten te wisselen met collega’s, ook buiten ArtEZ? Kom dan naar de kick-off van de Community of Practice (COP) Ondernemerschap op woensdag 13 november in Utrecht. Reserveer hieronder je gratis ticket!

Diverse locaties zie event voor meer info ., HKU - 700 Oudenoord 3513 EX Utrecht
Bouw mee aan de toekomst van kunststudenten

Ondernemerschapsonderwijs voor kunststudenten is de afgelopen 10 jaar verbeterd, maar veel studenten voelen zich nog niet klaar voor de arbeidsmarkt. Daarom zetten kunsthogescholen in het hele land zich in om creatief ondernemerschap verder in het onderwijs te integreren. ArtEZ, HKU en AHK hebben daarom in samenwerking met de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland een landelijk netwerk opgezet voor het hoger kunstonderwijs.

Tijdens de kick-off lanceert ArtEZ iets unieks: het ArtisticEntreComp-model. Het is een vertaling van het Europese model voor ondernemerschapsvaardigheden EntreComp, en helpt kunststudenten grip te houden op de toekomst. Het model helpt studenten om hun ideeën om te zetten in acties en daarvoor de juiste middelen te kiezen. ArtEZ heeft het Europese model vertaald naar een artistiek vocabulair, zodat het breed inzetbaar is voor docenten en studenten in het kunstonderwijs. ArtEZ is de eerste kunsthogeschool in Nederland die dit model heeft vertaald. We gaan het eindresultaat landelijk aanbieden als cadeautje voor het kunstonderwijs.

Voor wie is deze kick-off bedoeld?
Voor iedereen die werkt in het hoger kunstonderwijs en zich bezighoudt met ondernemerschap en ondernemerschapsonderwijs. Van docent tot directeur tot bestuurder. Daarnaast nodigen we ook een aantal partijen uit de culturele en creatieve sector uit, om mee te praten over het weerbaar en wendbaar maken van kunststudenten.