Jaimy van Limburg

Met ‘Vroeger was alles beter’ nodig ik bezoekers uit om terug te reizen naar comfortabele herinneringen uit je kindertijd — een tijd vol comfort, rust en optimisme. Een periode waarin alles eenvoudiger leek en je geen stress en verantwoordelijkheden had.
In mijn werk staat nostalgie centraal. Nostalgie roept verschillende positieve effecten op; het stimuleert creativiteit, hoop en jeugdigheid. Nostalgische gevoelens stimuleren delen van de hersenen die te maken hebben met zelfreflectie, geheugen en emoties. Ze geven ons energie, helpen ons risico’s te durven nemen en doelen te blijven najagen.
Zelf heb ik een sterke connectie met mijn kindertijd, mijn ouders hebben veel vastgelegd en we wonen nog steeds op dezelfde plek als waar ik geboren ben. Zo zijn er ook veel dingen die ik kan koppelen aan mijn jeugd. Uiteenlopend van speelgoed, tot eten en geuren, de programma’s die ik keek, de muziek die mijn vader luisterde, de geur van ons huis en nog veel meer. Al deze nostalgische dingen geven mij een fijn en comfortabel gevoel, dit wil ik met mijn eindwerk bezoekers ook laten ervaren.
This page was last updated on June 17, 2025