Student Thijs Mooij aan het werk in de Fundatie tijdens ‘Thuis bij Ter Borch’
- Beeldende Kunst
Hoe werkt een jonge kunstenaar vandaag de dag? In Museum de Fundatie laat Comic Design-student Thijs Mooij zijn creatieve proces van dichtbij zien. In het kader van de tentoonstelling Thuis bij Ter Borch zijn de tentoonstellingsruimtes van Museum de Fundatie tijdelijk veranderd in ateliers.

Bezoekers kunnen er niet alleen kijken naar kunst, maar ook ervaren hoe makers van nu werken. Het project sluit aan bij de tentoonstelling Thuis bij Ter Borch – kunstenaarsfamilie in Zwolle, waarin de creatieve dynamiek van de 17e-eeuwse familie Ter Borch centraal staat. Net als destijds leren kunstenaars en studenten hier van en met elkaar én van het publiek.

Een van hen is Thijs Mooij (2003), vierdejaars student Comic Design aan de ArtEZ Academie voor Art & Design. Thijs werkt met olieverf en laat zijn verhalen ontstaan tijdens het schilderproces. Op een eigenzinnige manier geeft hij invulling aan stripkunst, waarbij schilderkunst en verhalende beeldtaal samenkomen. In het atelier van de Fundatie werkt hij toe naar zijn afstudeerwerk. Tijdens de opening kreeg Thijs bovendien de eer om Koning Willem-Alexander de hand te schudden, toen deze de expositie officieel opende in de Academiehuis Grote Kerk in Zwolle.


Thijs is tot en met 3 november aan het werk te zien in de Fundatie. Daarna neemt Eva Janssen (student Illustration Design) het atelier over. Het project maakt deel uit van het Ter Borch-jaar, waarin diverse opleidingen van de ArtEZ Academie voor Art & Design nieuw werk creëren, geïnspireerd op de Zwolse kunstenaarsfamilie. Houd onze ArtEZ-agenda in de gaten voor meer events.
Meer informatie over de Thuis bij Ter Borch expositie is te lezen via de website van De Fundatie: https://www.museumdefundatie.nl/
Foto's door Kasper Veenstra