Colette Lentink

Speelsheid op de werkvloer
Op de basisschool was ik net als elk ander kind vooral bezig met zorgeloos spelen en de omgeving ontdekken. Rennend over het schoolplein en vol verwondering kijkend naar de lieveheersbeestjes. Naarmate ik ouder werd, verdween dit zorgeloze gevoel door de toenemende verantwoordelijkheden. Vooral tijdens mijn stages op kantoor zat ik de hele dag naar een scherm te staren. Ik kan soms verstrikt raken in de eindeloze stroom van e-mails en deadlines. Wanneer ik te veel focus op al deze taken, verlies ik mezelf in het overdenken en kan ik dit maar moeilijk loslaten. Ik verlang terug naar het spelen en ontdekken dat ik in mijn kindertijd deed.
Ik introduceer met dit ontwerp een nieuwe manier van werken die aan dit verlangen tegemoet kan komen. Ik verspreid de werkzaamheden, zoals geconcentreerd werken, samenwerken en telefoneren, over verschillende gebieden. Dit helpt om fysieke onderbrekingen te bevorderen.
De diverse werkplekken nodigen uit tot een speelse interactie met de materialen en vormen, waarbij lichamelijke interactie met de ruimte centraal staat. De vormen, kleuren en texturen wakkeren je nieuwsgierigheid aan en stimuleren een speelse en alternatieve wijze van werken.
Zoals bijvoorbeeld in een ruimte waarbij doeken fungeren als werkplek. Deze kunnen aan touwen op variabele hoogtes opgespannen worden. Zij bieden dan mogelijkheden om in te leunen, hangen of zitten tijdens het werken. De gebruikers kunnen hiermee hun werkpositie flexibel aanpassen aan hun behoeften. De ruimte is ontworpen om een speelse en ontdekkende houding te stimuleren. Met mijn ontwerp hoop ik stress te verminderen en mensen weer hun innerlijke kind te laten omarmen.
Deze pagina is voor het laatst gewijzigd op 14 juni 2024
Sta jij op deze pagina? En heb je een opmerking? Mail naar de redactie.