Amy-Lynn Vreman

Het moment dat de oorlog tussen Oekraïne en Rusland uitbrak, lukte het mij niet goed om het nieuws te volgen; mentaal deed het mij te veel pijn en ik voelde mij hulpeloos. Ik probeerde daarom het nieuws over de oorlog zoveel mogelijk te mijden; ik was een emotionele nieuwsmijder.
Ik ben zelf geen emotionele nieuwsmijder meer, maar er zijn wel nog vele anderen die het nieuws wel mijden, waarbij ik mij afvroeg of zij genoeg geïnformeerd zijn om bewuste keuzes te maken over wat er speelt in de wereld.
Met het project 'Wegkijken is een privilege' wordt de toeschouwer gevraagd om de panels met een andere toeschouwer tegenover elkaar te zetten. De panels geven geen antwoorden op hoe je meer betrokken kan zijn tot het nieuws maar nodigen uit tot dialoog. Zo kunnen er dialogen ontstaan tussen de verschillende bezoekers, tussen de panels en ook tussen de bezoeker en zichzelf.
Deze pagina is voor het laatst gewijzigd op 17 juni 2025
Sta jij op deze pagina? En heb je een opmerking? Mail naar de redactie.