Agenda

Rana Comart | ArtEZ finals

19:00 tot 20:30
Grote Markt 18, 8011 LW Zwolle

Klassieke muziek creëert voor mij een utopische wereld waarin ik even aan de werkelijkheid
kan ontsnappen. Het is alsof je je favoriete boek leest: je leeft mee met de personages in een fictieve wereld. Tijdens het luisteren naar en het spelen van klassieke muziek leef ik mee met het ‘karakter’ van de muziek. Op zulke momenten voelt het alsof ik niets anders nodig heb in de wereld dan mijn piano.

Tickets

Voor mijn afstudeerproject wil ik een benefietconcert organiseren. Het is altijd mijn droom geweest om met mijn muziek mensen niet alleen zintuiglijk en spiritueel te raken, maar ook

op een concrete, tastbare manier. Met die tastbare vorm bedoel ik dat ik mensen in nood kan helpen en echt iets voor hen kan betekenen.

Ik wil niet dat mensen alleen naar mij luisteren, maar ook deel uitmaken van wat ik doe. Uiteindelijk wil ik samen met het publiek één geheel vormen en gezamenlijk werken aan een bijzondere gebeurtenis. Inmiddels overweeg ik organisaties zoals UNICEF en Amnesty International, omdat hun werk nauw aansluit bij zowel mijn persoonlijke ervaringen als de thematische kern van dit project.

Mijn motivatie vindt haar oorsprong niet alleen in mijn ervaring met ontwikkelingshulp in Oeganda, maar ook in mijn persoonlijke achtergrond. Sinds september 2016 woon ik in Nederland. Mijn vader, voormalig officier bij de Turkse luchtmacht, werd na de gebeurtenissen rondom de Turkse staatsgreep van 2016 onterecht gearresteerd en veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Tot op heden wordt hij vastgehouden in Turkije.

Deze gebeurtenis heeft mijn blik op de wereld blijvend gevormd. Ze heeft mij doen beseffen hoe diep ongelijkheid — zowel politiek als sociaaleconomisch — kan ingrijpen in het leven van mensen. Waar mijn persoonlijke situatie raakt aan mensenrechten en politieke onrechtvaardigheid, heb ik in Oeganda gezien hoe het ontbreken van basisvoorzieningen, zoals voedsel, schoon water en onderwijs, het dagelijks bestaan bepaalt.

Ondanks deze verschillende contexten ligt voor mij de kern in dezelfde realiteit: mensen belanden in omstandigheden waarop zij zelf geen invloed hebben, maar die hun leven fundamenteel vormgeven. Met dit concert wil ik niet alleen een financiële bijdrage leveren, maar ook ruimte creëren voor bewustwording en reflectie. Ik wil laten zien dat betrokkenheid — hoe klein ook — kan bijdragen aan verandering.

De volledige opbrengst van de ticketverkoop gaat rechtstreeks naar het goede doel en wordt niet gebruikt voor mijn eigen kosten.