Theater


Inhoud:

Interview Jelle Zijlstra docent theater
"Wat mij zeer aanspreekt is dat in Zwolle de opleiding Docent Theater muziek in het programma heeft, wat vrij uniek is in Nederland. Zo krijg je les in bijvoorbeeld songwriting of leer je theater te maken met een liedje als uitgangspunt. Denk daarbij niet aan musicals, maar meer aan het genre van bijvoorbeeld Brigitte Kaandorp (kleinkunst). Ik heb iets met muziek en vind dit een welkome aanvulling.
 
Theorie
Het lesprogramma kun je verdelen in 50% theorie en 50% praktijk. Ik vind die theorie waardevol; je bent goed onderlegd en weet waar je het over hebt. Tegen te weinig kennis loop je later altijd aan. De praktijk is natuurlijk heel leuk; je staat binnen de kortste keren al voor de klas. Doodeng, maar er is altijd goede begeleiding.
 
Gebouw
We delen het gebouw met ArtEZ Art & Design en de Academie van bouwkunst. Ik vind dat heel leuk; er is altijd bedrijvigheid en een hoop te zien. Sinds kort maken we gebruik van het Rode Kruisgebouw naast de school. We hebben daar een groot, goed georganiseerde kostuumopslag; ik durf wel te stellen dat we dat als enig in Nederland zo goed voor elkaar hebben. Beneden is er een grote ruimte die we omgebouwd hebben tot theaterzaal. Daardoor hebben we nu drie theaterzalen tot onze beschikking.
 
Interfaculteit
De interfaculteit is onderdeel van het lesprogramma. Je doet projecten of volgt gezamenlijke lessen met studenten van de andere docentenopleiding (Muziek, Beeldend, Dans). Je ontstijgt je eigen discipline, wat het goed doet in het huidige werkveld. Het volgen van dit programma levert je de bevoegdheid op voor CKV-docent.
 
 
 

Navigatie:


Opleidingskeuze:

> ArtEZ home