Nieuws


Inhoud:

Studenten debatteren met lijsttrekkers

Studenten debatteren met lijsttrekkers

Studenten en medewerkers debatteren donderdag

17 februari met Gelderse lijsttrekkers over de toekomst van het hoger onderwijs en de kunst. Gespreksleider is Dingeman Kuilman, voorzitter College van Bestuur (ArtEZ). Gasten: lijsttrekker VVD (Gelderland) Conny Bieze, lijsttrekker D66 (Gelderland)  Michiel Scheffer en Alex Mink, nummer twee van de lijst SP (Gelderland).

Datum: donderdag 17 februari 2011
Locatie: ArtEZ hogeschool voor de kunsten (Rietveldkantine), Onderlangs 9, Arnhem
Tijd: 12.30 tot 13.30 uur.
 
Paragrafen uit de diverse verkiezingsprogramma’s  
 
VVD
In het programma van de VVD (Ruim baan voor eigen Initiatief, zeker nu) staat de paragraaf:
Cultuur bevordert leefbaarheid.
“Grotere Gelderse steden kunnen door bundeling van krachten uit het bedrijfsleven, onderwijs en kunstsector een (inter)nationale uitstraling krijgen. Het cultureel ondernemerschap is een gat in de markt.”


SP
Hoofdstuk vier van het programma van de SP (Grote Schoonmaak) begint met het belang van kunst. “Overheden moeten daarin investeren, omdat anders het maken en behouden van bijzondere dingen volstrekt van de grillen van de commercie afhankelijk wordt.”
SP pleit ook voor het behoud van erfgoed en wil een gratis museumdag invoeren. Daarbij noemt de SP het belang van jongerencultuur en de ruimte die soms letterlijk nodig is om dat te ontwikkelen. In de paragraaf onderwijs valt te lezen dat de provincie voor een betere arbeidsmarkt kan zorgen, door samenwerking tussen bedrijven en onderwijsinstellingen te ondersteunen. “Kennis is een belangrijke economische factor in Gelderland. Gelderse universiteiten en hogescholen spelen een belangrijke rol.”

D66
In het verkiezingsprogramma van D66, valt onder het hoofdstuk Cultuur te lezen:
“D66 wil juist in cultuur investeren en er niet op bezuinigen.” D66 pleit voor een culturele spreiding over de regio, wil meewerken aan werkplaatsen waar cultuur en economie elkaar ontmoeten en zet zich in de “zachte infrastructuur van culturele instellingen overeind te houden, zodat de kennis over cultureel ondernemerschap zich verder ontwikkelt.”
Subsidies zijn er voor voorzieningen met een duidelijke output; zoals kleinschalige podia, bibliotheken en kunstuitleen. Verder kiest D66 ervoor “…een aantal gezelschappen te ondersteunen binnen verschillende podiumgenres, waarbij niet per se als criterium blijft gelden dat de bijdrage afhankelijk is van opname in de landelijke infrastructuur.”
 


Navigatie:


Opleidingskeuze: