Plantin Moretusprijs Willem Nobbe
Plantin Moretusprijs Willem Nobbe
Willem Nobbe, docent typografie bij de opleiding Stories & Design van de CABK heeft de Plantin Moretusprijs 2008 ontvangen voor het best verzorgde boek in de categorie school- en studieboeken.
Hij kreeg deze prijs voor zijn uitgave: Sociologie, een klassie en hedendaagse benadering, auteur John Vincke en uitgegeven bij de Academie Press Wetenschappelijke Uitgeverij.
Uit het juryrapport:
"Sociologie. Een klassieke en hedendaagse benadering was de cursus die de juryleden in hun studententijd graag hadden gebruikt. Het is duidelijk een cursus, zonder ingrijpende vernieuwingen, maar extreem verzorgd, met woorden die onmiddellijk uit de tekst springen, met een goed leesbare regellengte en ruimte om notitie te nemen. De kleuren groen en paars, prominent op de cover, keren ook terug in het binnenwerk. Over de witheid van het papier valt van smaak te verschillen en ook op de foto’s is duidelijk bezuinigd, maar op het vlak van typografie is dit ‘de klassieke cursus herdacht’."
Willem: Gefeliciteerd!
Voor persbericht en juryverslag: www.boek.be
Voor website Willem Nobbe: www.willemnobbe.nl
Het motto van de jury: 'Moge elk goed vormgegeven boek er wel bij varen' nemen we graag over.