John Engels gastdocent Conservatorium
John Engels gastocent ArtEZ Conservatorium Enschede
De Amsterdamse jazzdrummer John Engels is woensdag 14 en donderdag 15 januari te gast bij de afdeling Jazz & Pop van het ArtEZ Conservatorium in Enschede. Jazzstudenten krijgen zowel individueel als in groepsverband les van deze gerenommeerde gastdocent. Ook zal Engels verschillende jazzcombo’s coachen. Zijn bezoek start op woensdag 14 januari om 10.30 uur met een concert in de Theaterzaal van het conservatorium (Van Essengaarde 10). Het concert en de lessen zijn openbaar en gratis toegankelijk voor toehoorders.
John Engels
Jazzdrummer John Engels (Amsterdam, 1935) komt uit een gezin van slagwerkers en is ruim 50 jaar professioneel muzikant. In 1953 debuteert Engels bij het trio van Pia Beck en speelt in Duitsland met de Surinaamse saxofonist Kid Dynamite. Later is hij het kloppend hart van The Diamond Five, Boy's Big Band en het trio Louis van Dijk. Ook internationaal is John Engels ongekend populair. Amerikaanse toppers als Stan Getz, Dizzy Gillespie en Chet Baker hebben altijd aangegeven graag met Engels te spelen. Zelf beschouwt John Engels de twee concerten, die hij in 1987 in Japan gaf samen met Chet Baker, als hét hoogtepunt in zijn carrière.
John Engels heeft meerdere jazzprijzen ontvangen en is in 2001 geridderd in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Hij is nog altijd zeer actief in het jazzcircuit, speelt in diverse formaties en is een geliefde mentor in masterclasses.
De afdeling Jazz & Pop ontvangt iedere maand een gastdocent die gedurende twee dagen zijn of haar kennis van een specifiek instrument deelt met de jazzstudenten. Op 4 en 5 februari is Norbert Gottschalk (zang) te gast op het ArtEZ Conservatorium in Enschede.