Erfgenamen schenken zelfportret H. Valk
Erfgenamen schenken ArtEZ zelfportret Hendrik Valk
De erfgenamen van schilder Hendrik Valk schenken ArtEZ hogeschool voor de kunsten een zelfportret van Valk, uit 1926. Valk was van 1926 tot 1962 als docent en later adjunct directeur verbonden aan “Kunstoefening” in Arnhem, de latere Academie voor Beeldende Kunst.
Hendrik Valk leefde van 1897 tot 1986, een tijd waarin de kunstwereld volop in beweging was en waarvan in zijn werk veel is terug te vinden. Een ingrijpende gebeurtenis in het leven van Valk was de volledige verwoesting van zijn atelier tijdens de Slag om Arnhem, waarbij veel van zijn werk verloren ging. Valk was naast een begenadigd kunstenaar ook een uitstekend docent. Veel van zijn oud-leerlingen herinneren zich Valk als streng en kritisch maar vooral als een enthousiast inspirator.
![]() |
|
Valk nam met veel enthousiasme deel aan het Arnhemse culturele leven, als initiator, criticus en uitvoerder. Met zijn markante persoonlijkheid en talrijke activiteiten was hij in het culturele leven van het Arnhem uit die tijd dan ook moeilijk weg te denken.
Meer informatie over Hendrik Valk.
Stichting Hendrik Valk
Om zijn artistieke nalatenschap uit te dragen en te bewaken hebben de erfgenamen van Hendrik Valk een stichting in het leven geroepen. De stichting overweegt het instellen van een Hendrik Valk prijs, periodiek uit te reiken aan een talentvolle jonge beeldend kunstenaar.
